čtvrtek 21. ledna 2021 Běla

Stavba lávky u Aldisu začne na podzim, jakmile se dokončí nová budova ČSOB

Na přelomu léta a podzimu letošního roku by měla být zahájena stavba lávky přes Labe u Aldisu. Město už má veškerou dokumentaci a povolení, teď už musí počkat jen na uvolnění stavebního prostoru. V místě totiž stále pokračují práce na dokončení nové budovy ČSOB.

Město Hradec Králové už má kompletní dokumentaci a potřebná povolení, vybranou stavební firmu a v úterý rada města schválila i výsledky výběrového řízení na technický dozor.

„Vše máme připraveno, čekáme jen na den, kdy budeme moci se stavbou lávky začít. Dle harmonogramu počítáme se začátkem října, ale je zde i dohoda, že pokud stavební firma stihne práce na budově ČSOB ukončit o něco dříve, o něco dříve začneme i my se stavbou lávky,“ vysvětluje náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha.

Hradecká radnice chce na lávku, jejíž vysoutěžená cena v tendru na stavební firmu je 133,7 milionu korun bez DPH, využít dotaci. „Již jsme řádně požádali o dotaci v rámci strategie ITI z integrovaného regionálního operačního programu. Využít bychom mohli dotace až ve výši 91 milionů korun. Každopádně nás ještě čekají jednání, v rámci kterých chceme diskutovat o jejím případném navýšení,“ říká náměstkyně primátora pro dotace Monika Štayrová.

Stavbu lávky v lokalitě kongresového centra Aldis město připravuje od roku 2003. Zvláštností navržené lávky je to, že má být postavena málo obvyklou technologií speciálního vysokopevnostního betonu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Linkprojekt

Štítky lávka, Labe, Aldis, investice, Hradec Králové, ČSOB

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.