středa 21. října 2020 Brigita

Hradecký krajský soud by mohl obnovit plný provoz koncem května

Krajský soud v Hradci Králové s pobočkou v Pardubicích by mohl obnovit plný provoz ve druhé polovině května. Soud s postupným obnovováním plného provozu už začal.V budovách soudu stále platí zvýšená hygienická opatření. Pro veřejnost jsou přístupná podatelna a informační kancelář soudu, a to pouze jednotlivě a za dodržování přísnějších hygienických pravidel.

"Každým týdnem se postupně zvyšuje počet nařízených jednání ve všech agendách. Nezbytný a neodkladný výkon soudní pravomoci je plně zajištěn. Plné obnovení provozu závisí na dalším vývoji situace. Za současného stavu lze jeho dosažení předpokládat ve druhé polovině května," řekl mluvčí krajského soudu Jan Kulhánek.

Návštěvníci soudních budov na stanovišti justiční stráže u hlavního vchodu čeká kromě běžné bezpečností kontroly také změření tělesné teploty bezdotykovým teploměrem. Jinak je ostraha dovnitř nevpustí, stejně jako lidi, kteří mají přes 37,5 stupně Celsia nebo mají symptomy nemoci. Pro veřejnost zůstává uzavřena kantýna krajského soudu.

Všichni musí mít stále zakryté dýchací cesty, dodržovat dvoumetrové odstupy a další hygienická opatření přijatá proti šíření nového koronaviru. "Nadále platí i výzva občanům, aby před návštěvou Krajského soudu v Hradci Králové včetně pobočky v Pardubicích zvážili nutnost své osobní návštěvy a do budov vstupovali v nezbytných případech," uvedl Kulhánek. Informace o tom, jak se soudem jinak komunikovat, jsou na jeho webu.

Krajský soud v Hradci Králové v první polovině března naprostou většinu jednání z preventivních důvodů v souvislosti s koronavirovou epidemií přerušil nebo odložil, řešil jen neodkladné věci. Například ze stovek nařízených jednání se v březnu uskutečnila jednání v řádech jednotek.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, soud, koronavirus, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.