pátek 15. listopadu 2019 Leopold

V Hradci Králové vyroste objekt odlehčovací služby pro postižené

Město Hradec Králové vypsalo soutěž na dodavatele objektu takzvané odlehčovací služby pomáhající zdravotně handicapovaným a jejich rodinám. Objekt by měl mít 35 lůžek. Zájemci o zakázku mají nabídky městu podat do 9. prosince, vyplývá z podmínek soutěže. Předpokládanou cenu v zadávací dokumentaci město nezveřejnilo. Dříve radnice uváděla hodnotu investice na úrovni 120 milionů korun.

Pokud se městu podaří vybrat dodavatele, mohla by stavba začít příští rok. Samotná stavba by měla trvat 18 měsíců. Objekt odlehčovací služby město vybuduje v Honkově ulici na Pražském Předměstí. Vyroste na místě nevyužívaného objektu, který čeká demolice.

Odlehčovací služba bude na přechodnou dobu pomáhat lidem se sníženou soběstačností z důvodu věku, nemoci či jiného zdravotního postižení. "Chceme podpořit rodiny, které se starají o své blízké. Cílem je vytvořit moderní zázemí pro seniory a osoby se zdravotním postižením a umožnit pečujícím nezbytný odpočinek a regeneraci sil. Jde v podstatě o zařízení, které představuje čtyřiadvacetihodinovou pobytovou službu na přechodné období," uvedl náměstek primátora pro sociální věci Martin Hanousek (Změna pro Hradec).

Objekt bude bezbariérový a uzpůsoben také pro umístění trvale ležících klientů. Město připravuje výstavbu několik let. Podobné zařízení už je v Hradci Králové v nevyhovujících prostorech s menší kapacitou v panelovém domě v Jungmannově ulici.

Foto pixabay.com

Štítky ČR, správa, stavby, sociální, handicapovaní, Hradec Králové, FOTO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.