Úterý, 16. září 2025, 21:13
Hokejisté Hradce Králové zaznamenali ve 4. kole extraligy premiérovou výhru. Proti Plzni ztratili rychle nabyté vedení 2:0, nakonec však skóre otočili zpět a zvítězili v prodloužení zásluhou obránce T. J. Melancona. I tak ale Hradec klesl na poslední místo tabulky.
Mountfield v úvodu přestál dvě velké šance hostů a do vedení šel dvěma brankami v rozmezí 126 sekund, které měli na svědomí bývalí Plzeňané. Nejprve se po precizní přihrávce Kohouta od zadního mantinelu prosadil Nenonen, jenž oblékal dres Škody v minulé sezoně, a poté zblízka šťastně dopravil puk bekhendem do branky plzeňský odchovanec Pour.
Pokračující tlak brankář Malík odrazil a ještě do první přestávky jeho spoluhráči vyrovnali. Po krásné teči střely Zámorského slavil první branku v české extralize Ville Petman a za necelé čtyři minuty potrestal Nenonenův faul Simon. Indiáni nečekali dlouho na obrat, který kompletně stihli za deset minut.
Zkraje druhé třetiny si volný kotouč jako první našel Strnad a završil tak výborné střídání celé formace. Hradečtí opakovali po čtyřech dnech na domácím ledě velmi špatnou prostřední část, v níž nedokázali zachytit soupeřovo tempo, a z hlediště už se krátce snášel i pískot. Ve hře udržela Východočechy i branková konstrukce napálená Zámorským, poté si nepomohli v pětiminutové přesilovce po faulu Maláka na Haška. Pouze Melancon v ní byl blízko gólu, když jeho rána skončila na břevnu.
V klasickém poměru sil však už domácí srovnali, když navrátilec do sestavy Perret přesně tečoval střelu Vukojevice. Francouzskému útočníkovi scházelo málo k obratu v úniku při vlastním oslabení. Hradec měl za stavu 3:3 další dvě klasické přesilovky a soupeře hodně zatlačil, nápor ale nevyužil.
Až v prodloužení rozhodl o jeho vítězství obránce Melancon, který se atypicky zjevil na konci přečíslení a Nicka Malíka překonal bekhendovým blafákem.
Sestavy:
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám