pondělí 26. července 2021 Anna

Policie chytila dalšího rekordmana na dálnici D11. Naměřili mu 200 km/h

Dálniční policie naměřila Mercedesu, který se řítil po hradecké dálnici, rychlost 200 kilometrů v hodině. Podle policejní mluvčí podobných případů přibývá. V březnu policisté jednomu z řidičů naměřili dokonce rychlost 239 km/h.

Policisté dálničního oddělení Pravy chytili na dálnici D11 na 68. kilometru ve směru na Prahu dalšího „rekordmana“. Řidiči Mercedesu naměřili rychlost jízdy 200 km/h. „Po odečtení stanovené tolerance tři procenta policisté upravili výslednou rychlost na 194 km/h, na dálnici je však nejvyšší dovolená rychlost stanovena na 130 km/h,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Třiapadesátiletý řidič tak překročil nejvyšší povolenou rychlost jízdy na dálnici o 64 km/h. Dechovou zkoušku na alkohol měl řidič negativní.

„Muž s přestupkem na místě souhlasil a dále mu ve správním řízení hrozí pokuta do 10 tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel od šesti měsíců do jednoho roku,“ dodává mluvčí.

Řidičů, kterým policisté v posledních měsících naměřili kolem 200 kilometrů v hodině, bylo víc. „Nedodržování nejvyšší povolené rychlosti se stává čím dál častějším prohřeškem, na který policisté reagují,“ říká mluvčí policie Lucie Konečná. Například během velikonočních kontrol policisté jednomu z řidičů naměřili 204 km/h. V březnu dálniční policie dokonce zastavila Volkswagen, který se hradeckou dálnicí řítil rychlostí 239 km/h.

Tyto případy už policisté nemohou vyřešit na místě, musí je oznámit správnímu orgánu.

Hodnocení článku je 34 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, rychlost, dálnice, D11

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Dalibor Hrabec

Hm, chudák že souhlasil. Fotka z rameru vypadá na nedodržení podmínek měření dle manuálu výrobce. Mimo jiné.

středa, 16. června 2021, 17:30

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.