Čt 13. 8. 2026Alena
Trutnovsko

Závada na televizi způsobila požár obývacího pokoje, škoda byla vyčíslena na 200 tisíc

RRedakce1 minuta čtení5. 11. 2018, 13:10
Požár v Dolním Lánově
Požár v Dolním Lánově · Foto: HZS Královehradeckého kraje

Požár obývacího pokoje v rodinném domě museli řešit v pátek ráno hasiči v Dolním Lánově na Trutnovsku. Příčinou byla technická závada na televizi. Plameny zničily nejen samotný televizor, ale také další vybavení.

„Při příjezdu na místo události hasiči průzkumem zjistili, že došlo k požáru v druhém nadzemním podlaží rodinného domu, a to v obývacím pokoji. Před příjezdem požárních jednotek hasil vzniklý požár majitel domu, který na likvidaci použil dva přenosné práškové hasicí přístroje a vodu z kbelíků,“ popsala příjezd jednotek mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hasiči poté požár dohasili pomocí vysokotlakého proudu vody. Příčinou požáru byla technická závada na televizi, která byla v pohotovostním stavu na dálkové ovládání.

Plameny zničily nejen televizi, ale také další elektroniku, nábytek, bytové doplňky, koberec, plastové posuvné dveře, osvětlení a jiné vybavení. 

„Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku asi 200 tisíc korun. Při události nebyl nikdo zraněn. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a jednotky SDH Horní Lánov a Hostinné,“ uzavřela mluvčí.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Horejš: Ukázali jsme si, že jsme konkurenceschopní, máme na to rvát se o postupFotbal

Horejš: Ukázali jsme si, že jsme konkurenceschopní, máme na to rvát se o postup

Trenér David Horejš je přes porážku 0:1 v úvodním domácím utkání 3. předkola Evropské ligy přesvědčen, že fotbalisté Hradce Králové mají ve čtvrteční venkovní odvetě v Istanbulu reálnou šanci ještě zabojovat proti Besiktasi o postup. Víru mu dodává fakt, že jeho svěřenci před týdnem odehráli s favoritem vyrovnanou partii. S týmem nehodlá na horké turecké půdě od úvodu bezhlavě útočit, chce, aby si mužstvo počkalo na své šance. Devětačtyřicetiletý kouč to řekl na tiskové konferenci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook