Dvůr Králové nad Labem
ZprávyZOO Dvůr Králové zahájí 28. dubna hlavní sezonu, vstupné zdraží
Zoologická zahrada ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku zahájí 28. dubna otevřením areálů afrického a lvího safari hlavní návštěvnickou sezonu. Vstupné do zoo zdraží, například cena vstupenky pro dospělého vzroste o 18 procent na 230 korun z loňských 195 korun. V areálech safari mohou návštěvníci projíždět vlastním autem, safaribusem nebo takzvaným safari truckem mezi volně žijícími zvířaty.
ZprávySafari Park Dvůr Králové: Lvice Khalila a Tessy budou letošní novinkou Lvího safari
V sobotu 28. dubna bude zahájena hlavní sezona a s ní i provoz Afrického a Lvího safari. Novinkou budou dvě mladé lvice berberské, které do Dvora Králové dorazily z německé Zoo Neuwied na podzim loňského roku. V safari se budou pohybovat společně se samcem stejného druhu jménem Bart.
KrimiSedmadvacetiletý muž kradl v obchodě, poté byl agresivní
Poslední březnový den přijali královédvorští policisté oznámení o agresivním muži, který se v jednom z místních obchodů měl dopustit krádeže.
DopravaTragická dopravní nehoda si vyžádala jeden život a čtyři zraněné
Tragická dopravní nehoda, která se stala v úterý krátce po 18 hodině si vyžádala jednu oběť a další čtyři osoby byly zraněny.
Z krajeUmění pod kůží aneb krása kosti. Dvorská zoo má novou expozici
V polovině března byla v Safari Parku Dvůr Králové otevřena nová expozice Umění pod kůží aneb krása kosti odhalující více než 330 kosterních exponátů zvířat celého světa. Jedná se o největší veřejně přístupnou sbírku tohoto druhu v České republice.
ZprávyNově otevřený bezpečnostní obor vzbudil u studentů velký zájem
Střední škola informatiky a služeb Dvůr Králové nad Labem jako jediná škola zřízená Královéhradeckým krajem začne v září vyučovat obor bezpečnostně právní činnost. Dobrou zprávou je bezesporu fakt, že o nově zřízený obor je u budoucích studentů velký zájem.








