pátek 15. listopadu 2019 Leopold

Hradec nechce projekt fotbalového stadionu zahodit. Chtěl by najít dodavatele

Město Hradec Králové vypsalo předběžné tržní konzultace k zakázce na stavbu fotbalového stadionu za více než 600 milionů korun bez DPH. Od stavebních firem se bude chtít radnice dozvědět, co by měla udělat pro to, aby se jí ve výběrovém řízení podařilo nalézt dodavatele. Vyplývá to z výzvy ke konzultacím, kterou má ČTK k dispozici.

Dosud radnice vypsala tři tendry, ale všechny z různých důvodů zrušila. O dalším postupu by radnice chtěla mít jasno v březnu příštího roku. Město stavbu arény na místě nevyhovujícího všesportovního stadionu připravuje přes 15 let.

Do poslední soutěže radnici přišla jen jedna nabídka, která ale přesáhla městem stanovenou maximální cenu 605 milionů korun bez DPH. Jediný uchazeč nabídl cenu 770 milionů korun bez DPH. Zastupitelé proto minulý týden tendr zrušili.

K účasti na předběžné tržní konzultaci, která se odehraje na konci listopadu, se firmy mohou hlásit do 18. listopadu.

Od konzultací radnice očekává, že jí potencionální dodavatelé sdělí, z jakých důvodů se do posledního tendru nepřihlásili. "Současně bude zadavatel od účastníků předběžné tržní konzultace vyžadovat odpověď na to, zda lze tyto důvody při dodržení limitní ceny zakázky 605 milionů korun plus DPH a při využití stávající dokumentace pro platné stavební povolení odstranit," uvedla radnice ve výzvě ke konzultacím.

Radnice se bude od firem chtít dozvědět i to, jaké případné úpravy dokumentace by se pro úspěšné zadání zakázky musely udělat. Radnice bude řešit také otázku, zda zakázku vypsat takzvanou metodou Design and Build - navrhni a postav, a to za situace, kdy by dodavatel musel pracovat s již hotovou dokumentací pro stavební povolení.

Vedení fotbalového klubu FC Hradec Králové míní, že by se město mělo pokusit najít stavební firmu ve čtvrté soutěži. Městský radní Oldřich Vlasák klub podpořil. "Je to poslední možnost využít práce, která se vykonala v minulých letech," řekl Vlasák k vypsání čtvrté soutěže. Naopak opoziční Piráti jsou pro to, aby město začalo s projektem úplně od začátku a začalo architektonickou soutěží. Náměstek primátora pro investice Jiří Bláha dostal od zastupitelů úkol, aby do března předložil návrhy řešení.

Do předmětu třetí soutěže byl zahrnut stadion se čtyřmi tribunami a trávníkem. Stadion by měl být pro 10.000 diváků. Zachováno má zůstat typické osvětlení čtyřmi takzvanými lízátky, i když v modernizované podobě. Na podzim 2017 město nechalo zbořit západní tribunu, po níž zbyl jen hliněný val. Z nynějšího stadionu by měla zůstat pouze východní tribuna jako zázemí pro potřeby tréninkových hřišť.

Autoři | Foto FC HK

Štítky ČR, správa, stavby, fotbal, stadion, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.