pondělí 13. července 2020 Markéta

Fotbalisty Hradce Králové čeká na domácím trávníku rozjetá Vlašim

Hradečtí Votroci mají za sebou zápasy proti prvním dvěma celkům tabulky, s Brnem i v Pardubicích brali po bodu. Do konce letošního ročníku druhé nejvyšší soutěže už je čekají jen zápasy proti soupeřům, kteří jsou v pořadí pod nimi. Dnes zavítá na stadion v Malšovicích Vlašim, která bude chtít ukořistit pátou výhru v řadě.

„Určitě to bude mít vliv na jejich psychiku a sebevědomí,“ upozorňuje kouč Zdenko Frťala, který bude před dnešním utkáním s Vlašimí znovu skládat sestavu. Chybět bude vykartovaný Jakub Martinec a Jakub Šípek. Do hry se naopak můžou vrátit František Čech s Kristianem Zbrožkem, kteří se odpykali trest v derby.

Frťala už bude moci zřejmě počítat i s uzdraveným Jiřím Kateřiňákem, který překonal problémy se svalem. „Neřekl bych, že mám zamotanou hlavu. V závěru soutěže jsou takové změny normální,“ konstatuje s klidem Frťala.

Votroci musí zabrat. Vlašim vyhrála poslední čtyři zápasy a vzdálila se bezprostředním bojům o záchranu. „Určitě to bude mít vliv na jejich psychiku a sebevědomí. Vede je k tomu poctivá defenziva a nebezpečné protiútoky. To bude hlavní část přípravy na soupeře,“ upozorňuje hradecký hlavní trenér.

Zároveň také věří v podporu fanoušků. I přes zákaz byli hradečtí příznivci slyšet na derby v Pardubicích a svému týmu tak pomohli k zisku cenného bodu. „V Pardubicích jsme fanoušky cítili, doufáme, že nás přijdou povzbudit i proti Vlašimi,“ apeluje na dvanáctého hráče kouč.

Zápas s Vlašimí začíná na Malšovickém stadionu dnes v 17:00. Díky pondělnímu rozvolnění ministerstva zdravotnictví v souvislosti s epidemií koronaviru, už může na stadion 1000 návštěvníků. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto fchk.cz

Štítky fotbal, Fortuna Národní liga, Votroci, Hradec Králové, Vlašim

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.