pondělí 13. července 2020 Markéta

Stavba sportovní haly na Pouchově se prodraží o 870 tisíc korun

Sportovní hala ve čtvrti Pouchov měla vyjít původně na 46,8 milionů korun bez DPH. Objevily se ale problémy se spodní vodou a kvůli tomu vyjde dráž o 870.000 korun bez daně. O zaplacení dodatečných prací by měli rozhodnout zastupitelé města v pondělí.

Komplikace se stavbou se objevily při výkopových pracích. Zjistilo se, že hladina spodní vody je výše, než předpokládal hydrogeologický průzkum. Po necelém měsíci od zahájení prací, tak museli stavbaři v dubnu stavbu přerušit.

Město muselo kvůli nestabilnímu podloží projekt doplnit o betonové piloty. „V případě, že bude dodatek zastupiteli schválen, můžeme pokračovat hned na začátku července," řekl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS).

Stavební firma má podle smlouvy na stavbu a kolaudaci 16 měsíců. Kvůli pozastavení prací na zhruba dva měsíce se termín dokončení o tuto dobu posune. „Předpokládáme, že tělocvična spolu s parkovištěm by měla být hotova na podzim příštího roku," sdělil Bláha.

Sportovní hala má být využitelná pro různé sporty, vhodná bude na klasické halové sporty jako jsou basketbal, badminton a další. Rozměr haly odpovídá dvěma volejbalovým hřištím. Pojme 45 cvičenců a 60 diváků. Součástí stavby bude i parkoviště pro 46 automobilů.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto ceskyflorbal.cz

Štítky Pouchov, sportovní hala, práce, spodní voda, prodraží, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.