pondělí 13. července 2020 Markéta

V Náchodě se bourá starý skatepark, pro milovníky skateboardů a koloběžek vznikne nový areál

V Náchodě se bourají a odstraňují staré překážky v areálu za krytým plaveckým bazénem. Po měsících intenzivních příprav, vznikla studie nového veřejného betonového skateparku.

„Zájem o tento sport stoupá, a protože i v Náchodě je už celá řada šikovných a úspěšných skateboardistů na vysoké úrovni, rozhodli jsme se do skateparku investovat a vybudovat odpovídající kvalitní zázemí. Milovníci skateboardů a koloběžek tak nebudou muset dojíždět za tréninky do Trutnova nebo Hradce Králové,“ vysvětlil starosta Jan Birke.

Nový skatepark je umístěn do prostoru toho stávajícího. Měl by obsloužit nejširší skupinu uživatelů. Jeho plocha se proto zvětší i na vedlejší nevyužívané hřiště. Na nový skatepark bude navazovat skladová hala pro potřeby sportovního areálu.

Betonový skatepark o rozloze přibližně 7350 m2 využívá maximálně určenou plochu s ohledem na ochranná bezpečnostní pásma. Dešťová voda z ploch skateparku bude odváděna vyspádováním do okolního terénu.

„Překážky a jejich uspořádání jsou navrženy v souladu s potřebami uživatelů, se kterými byl design skateparku konzultován, a obsahuje všechny aktuální a používané překážky, které jsou upořádány do mezi sebou propojených sekcí,“ upřesnil místostarosta Jan Čtvrtečka.

Jednotlivé části jsou zaměřeny na streetovou část s jednoduchou plazzou. Ty jsou s menšími a jsou vhodné pro skateboarding. Další část skateparku je zaměřena na vyšší rádiusové překážky vhodné hlavně pro kola, nebo koloběžky. Součástí je i minirampa. „Velikost překážek je volena tak, aby jejich obtížnost byla stupňována od těch jednoduchých až po ty obtížnější. Nový skatepark, jehož součástí bude i mobiliář, tak bude splňovat všechny požadavky na pořádání závodů té nejvyšší úrovně,“ říká mluvčí radnice Nina Adlof.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři ,

Štítky Náchod, skatepark, areál, kola, koloběžky, skateboard

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.