Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost
Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Každá objednávka pomáhá. Na školní obědy pro ohrožené děti na Ukrajině přispívají zákazníci Mastercard a foodory

PR článek2 minuty čtení14. 8. 2023, 18:15
size3-169166012645-139-kazda-objednavka-pomaha-spoluprace-mastercardu-a-foodory-pomaha-zaplatit-skolni-jidlo-pro-deti-na-uk
size3-169166012645-139-kazda-objednavka-pomaha-spoluprace-mastercardu-a-foodory-pomaha-zaplatit-skolni-jidlo-pro-deti-na-uk

I objednání oběda nebo večeře může pomoci dobré věci. Pokud zaplatíte kartou Mastercard svou objednávku u dovážkové služby foodora, pomůžete zaplatit školní jídlo pro ohrožené děti na Ukrajině. Díky partnerství obou společností se daří podpořit Světový potravinový program OSN v jeho misi na pomoc ukrajinským dětem, které trpí v důsledku probíhající války.

„Máme radost, že partnerství mezi námi a platformou foodora, jehož cílem je podpora Světového potravinového fondu, poskytne držitelům karet Mastercard možnost smysluplně pomoci tam, kde je pomoci nejvíce potřeba. Kampaň společností Mastercard a foodora je důkazem, že i malé kroky mohou vést k zásadním změnám. Společně chceme dosáhnout toho, aby měly děti na Ukrajině alespoň o jednu starost méně a mohly se soustředit na pokračování a dokončení svého vzdělání,“ říká generální ředitel Mastercard pro Českou republiku a Slovensko Damian Zielinski.

A jak to celé funguje? Z každé objednávky zadané prostřednictvím aplikace foodora v době mezi 27. červencem a 6. zářím 2023 a zaplacené kartou Mastercard získá Světový potravinový program částku odpovídající celosvětovému průměru nákladů na jedno školní jídlo. Dohromady tak může jít až o 3,5 milionu korun. Cílem spolupráce je poskytovat školní obědy dětem v 58 školách v Kyjevské oblasti. V příštím školním roce by se program měl rozšířit i do dalších regionů zasažených probíhající válkou.  

„Partnerstvím se společností Mastercard zaměřeným na podporu Světového potravinového fondu získáváme my i naši zákazníci možnost alespoň částečně ulehčit stávající obtížnou situaci pro ty nejzranitelnější děti na Ukrajině. Zároveň tím myslíme i na budoucnost, neboť věříme, že podporou školního stravování přispíváme k lepší budoucnosti dětí, na které nyní dopadá probíhající válka. Doufáme, že naše iniciativa dokáže pomoci co největšímu počtu ohrožených dětí a co možná nejrychleji,“ dodává šéf značky foodora v ČR Adam Kolesa.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Horejš: Ukázali jsme si, že jsme konkurenceschopní, máme na to rvát se o postupFotbal

Horejš: Ukázali jsme si, že jsme konkurenceschopní, máme na to rvát se o postup

Trenér David Horejš je přes porážku 0:1 v úvodním domácím utkání 3. předkola Evropské ligy přesvědčen, že fotbalisté Hradce Králové mají ve čtvrteční venkovní odvetě v Istanbulu reálnou šanci ještě zabojovat proti Besiktasi o postup. Víru mu dodává fakt, že jeho svěřenci před týdnem odehráli s favoritem vyrovnanou partii. S týmem nehodlá na horké turecké půdě od úvodu bezhlavě útočit, chce, aby si mužstvo počkalo na své šance. Devětačtyřicetiletý kouč to řekl na tiskové konferenci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook