Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Výrobci omezují množství slazených nápojů ve středních školách

RRedakce1 minuta čtení4. 9. 2018, 9:50
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Pixabay.com

Prodejní automaty ve středních školách čeká změna. Členové asociace výrobců sycených nealkoholických nápojů UNESDA do svých automatů od září budou dodávat jen nízko či nekalorické produkty. Cílem této iniciativy je omezit prodej slazených nápojů ve středních školách v Česku i na Slovensku.

Členové Asociace výrobců sycených nealkoholických nápojů v rámci EU (UNESDA) přišla se závazkem vůči středním školám snížit cukr v nápojích, které si žáci mohou koupit. Dala si za cíl do konce roku 2018 zúžit prodej nápojů pouze na nízkokalorické nebo bez kalorií a snížit cukr v nápojích o 10 % do roku 2020.

„Asociace UNESDA se zavázala do konce roku 2018 zúžit prodej nápojů na středních školách pouze na nízkokalorické nebo bez kalorií a odstranit reklamu a loga z automatů. Grafické materiály budou pouze vyzývat k dodržování pitného režimu. Je ale na rozhodnutí každého vedení školy, jaké produkty jsou či budou ve školách dětem nabízeny. Náš kraj tuto iniciativu opravdu vítá,“ řekla náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Berdychová odpovědná za oblast školství.

Například společnost Coca-Cola HBC se zavázala, že do automatů ve středních školách bude dodávat pouze nápoje s obsahem cukru nižším než 5 g na 100 ml. Energetické nápoje nebudou dodávány vůbec.

Asociace UNESDA byla založena v roce 1958 v Bruselu. Sdružuje výrobce sycených, nesycených nápojů, džusů, ledových čajů, kávy, energetických nápojů. Nesdružuje naopak výrobce ovocných džusů, přírodních a minerálních vod. Mezi členy patří například Coca-Cola, Nestlé, RedBull, DanoneWaters a další.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Lvíčata míří do Hradce. Proti Bulharsku budou hájit druhé místo v kvalifikaciFotbal

Lvíčata míří do Hradce. Proti Bulharsku budou hájit druhé místo v kvalifikaci

Česká reprezentace do 21 let má před sebou klíčovou fázi kvalifikace na mistrovství Evropy. Během jediného reprezentačního srazu odehraje hned tři soutěžní zápasy. Nejprve se v pátek 25. září představí v Baku proti domácímu Ázerbájdžánu, o pět dní později pak přivítá Bulharsko ve FINEP Areně v Hradci Králové. Kvalifikaci uzavře 6. října na půdě Portugalska.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook