St 12. 8. 2026Klára
Náchodsko

Náchod od září sníží ceny v MHD o 75 procent

RRedakce1 minuta čtení27. 8. 2018, 8:36
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Koncem března schválila vláda sedmdesáti pěti procentní slevu na jízdné v autobusech a vlacích pro studenty a seniory, snížení cen se ale netýká městské hromadné dopravy. Cestující v náchodské MHD se ale slev přesto dočkají.

Sleva ve výši 75 procent začne v náchodské MHD platit od 1. září. Vztahovat se bude na jízdné pro občany starší 65 let a pro děti.

„Není tomu tak ve všech městech, ale my jsme se rozhodli, že slevou podpoříme i MHD, protože tu využívají naši občané především. Slevy na jízdném budeme provozovateli MHD refundovat jako město. Nejde v porovnání s náročnou administrativou o výraznou částku, proto jsme se na tomto řešení dohodli takřka bez váhání,“ popsal starosta Náchoda Jan Birke.

Dodatek ke smlouvě o provozování městské hromadné dopravy schválili radní na svém jednání 15. srpna.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Vandalové zničili dveře hrádku Aichelburg v Krkonoších, je dočasně uzavřenýKrimi

Vandalové zničili dveře hrádku Aichelburg v Krkonoších, je dočasně uzavřený

Vandalové zničili dveře od lesního hrádku Aichelburg u Horního Maršova ve východních Krkonoších. Případ vyšetřuje policie. Než se podaří vyrobit nové dveře, předpoklad je do týdne, je hrádek pro veřejnost uzavřený, informovali dnes na sociální síti facebook zástupci informačního centra Veselý výlet. Aichelburg je vyhledávaným turistickým cílem v této části Krkonoš.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook