Čt 13. 8. 2026Alena
Kultura

Začíná festival Brutal Assault, během čtyř dnů zahraje 130 kapel

ČTK1 minuta čtení8. 8. 2018, 11:40
Brutal Assault
Brutal Assault · Foto: brutalassault.cz

V barokní pevnosti Josefov, která je součástí města Jaroměř na Náchodsku, dnes začíná jeden z největších evropských metalových festivalů Brutal Assault. Do soboty 11. srpna na něm vystoupí na 130 skupin. Loňský ročník přilákal asi 20 tisíc fanoušků metalové muziky. Organizátoři očekávají podobný zájem i letos.

„Areál otevře ve 12:00 a první kapela je ve 14:00,“ řekl Radek Pavlovič z týmu pořadatelů. Během čtyř dnů by měly vystoupit například kapely Cannibal Corpse, Ministry, Laibach, Marduk, Paradise Lost nebo Sepultura.

Mezinárodní festival Brutal Assault původně vznikl jako malá akce na Moravě a často měnil místo svého konání. Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo 7000 lidí. Po přesunu do Josefova návštěvnost ještě vzrostla.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Lvíčata míří do Hradce. Proti Bulharsku budou hájit druhé místo v kvalifikaciFotbal

Lvíčata míří do Hradce. Proti Bulharsku budou hájit druhé místo v kvalifikaci

Česká reprezentace do 21 let má před sebou klíčovou fázi kvalifikace na mistrovství Evropy. Během jediného reprezentačního srazu odehraje hned tři soutěžní zápasy. Nejprve se v pátek 25. září představí v Baku proti domácímu Ázerbájdžánu, o pět dní později pak přivítá Bulharsko ve FINEP Areně v Hradci Králové. Kvalifikaci uzavře 6. října na půdě Portugalska.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook