čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

VIDEO: Na hradeckém hlavním nádraží se opilec oháněl plynovou pistolí a mířil s ní na lidi

V okolí hlavního nádraží v Hradci Králové bylo v sobotu večer poměrně rušno. Čtyřicetiletý muž tu mířil na lidi plynovou pistolí a hrozil jim s ní. Velký vliv na to měl i alkohol. Teď už ale pistolník vystřízlivěl a může jít za mříže až na tři roky.

Ke všemu došlo v sobotu po jedenácté večer. Kdosi zavolal na policii, že na ně na hlavním nádraží míří opilý muž pistolí a vyhrožuje. Do akce ihned vyrazili policisté. Zadrželi ho a střelnou zbraň mu zajistili. Šlo o plynovou pistoli. „I když v tomto případě muž nemusí být držitelem zbrojního průkazu, neboť plynovou pistoli, jako zbraň skupiny D, může vlastnit osoba starší 18 let, nesmí ji ale nosit veřejně, ani s ní manipulovat pod vlivem alkoholu,“ řekla policejní mluvčí Lucie Konečná.

Opilce kriminalisté vyvezli na menší výlet po Hradci. Nejdřív ho odvezli do cely, odtud na vyšetření do fakultní nemocnice a zase zpátky do cely. „Policisté zahájili šetření pro přečin nebezpečné vyhrožování. Pachateli takového činu v případě potvrzení viny hrozí až tři léta odnětí svobody,“ doplnila Konečná.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky Policie, opilec, plynová pistole, hlavní nádraží

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.