pátek 3. dubna 2020 Richard

Zahraniční dělníci zmlátili ženu, protože odmítla sex

Krajský soud v Hradci Králové potrestal šesti lety vězení a vyhoštěným dva Maďary za pokus těžkého ublížení na zdraví a pokus o znásilnění. Oba muži byli nejprve zproštěni obžaloby, ale do případu se vložil svědek a zahraniční dělníci se tak podruhé už trestu nevyhnuli.

V dubnu 2016 muži popíjeli na ubytovně v Pardubicích společně i s osmatřicetiletou Češkou. Ta se poté vydala domů, nicméně muži se za ní vydali a násilím vnikli do jejího bytu, kde po ženě požadovali sex. Ta odmítla, a tak jí jeden z obviněných rozbil skleněnou láhev o hlavu, a poté jí oba muži zmlátili. Ženu zachránil až její spolubydlící.

Soud je nicméně záhy zprostil obžaloby pro nedostatek důkazů. Situace se změnila až letos, kdy se údajný svědek z Ukrajiny, který ženě pomohl před dvojící mužů, dostavil k soudu. Před dvěma lety se totiž hlavního líčení neúčastnil, a proto byli oba muži zproštěni obžaloby.

Obžalovaní muži se pak snažili svou výpověď změnit a z pokusu o znásilnění obvinili právě svědka z Ukrajiny. Této verzi ale soud neuvěřil a Maďaři tak dostali šest let a soud je vyhostil z České republiky. 

Oba muži musí navíc poškozené zaplatit škodu ve výši 466 tisíc korun za nemajetkovou újmu.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky Policie, vazba, sex, napadení, dělníci

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.