úterý 10. prosince 2019 Julie

Hlídka strážníků si všimla dvou řidičů porušujících předpisy, oba měli pozitivní test na drogy

Hned se dvěma "příznivci drog za volantem" se během jediné noci setkali strážníci hradecké městské policie. Oba šoféři na sebe upoutali pozornost porušením dopravních předpisů.

„První z nich vjel se svým vozidlem BMW do jednosměrné ulice v protisměru. Poté, co ho strážníci zastavili, mladý řidič tvrdil, že si neuvědomil, že je v jednosměrce a omlouvá se,“ řekla mluvčí strážníků Eva Kněžourová.

Pak dodal, že nechce mít problémy, protože v minulosti měl za jízdu pod vlivem návykové látky zákaz řízení. Během jednání však působil velmi neklidně. „Nakonec přiznal, že před dvěma dny požil návykovou látku. Provedená orientační zkouška potvrdila přítomnost cannabisu,“ dodala mluvčí.

O dvě hodiny později vjel Mercedes do pěší zóny, jeho řidič prý totiž nevěděl, že se do pěší zóny vjíždět nesmí. „Při projednávání přestupku byl nervózní a neustále přecházel z místa na místo. Dechová zkouška mu alkohol neprokázala, ale orientační vyšetření na přítomnost omamné a psychotropní látky bylo pozitivní na cannabis a amfetamin,“ uvedla Kněžourová.

Oba mladé řidiče si k dořešení převzala Policie ČR.

Štítky městská policie, Hradec Králové, alkohol, drogy, auto, řízení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.