sobota 7. prosince 2019 Ambrož

Hradecký soud potrestal výrobu marihuany až 5,5 lety vězení

Hradecký krajský soud včera potrestal trojici mužů obžalovaných z výroby a prodeje marihuany. Pavel Jurný dostal 5,5 roku vězení nepodmíněně a další dva shodně podmíněný trest 2,5 roku vězení se čtyřletým odkladem. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce i obhájci si nechali lhůtu na odvolání.

Podle spisu v obci Jeřice - Dolní Černůtky na Jičínsku podle obžaloby loni od června do září pěstovali asi 100 rostlin konopí za účelem výroby marihuany a prodejem drogy z této úrody si mohli přijít na více než dva miliony korun. Policie zasáhla koncem září 2017, když byly rostliny ve vysoké fázi květenství. Vedle toho u Jurného policie našla jakýsi investiční plán pro období do září 2018 s detaily výroby na různých místech a prodeje marihuany s předpokládaným ziskem až 12 milionů korun.

PSALI JSME: U hradeckého soudu stanula trojice obžalovaná z výroby marihuany

Vedlejší trestná činnost obžalovaných podle spisu spočívala v tom, že Jurný údajně několik let mimo hradecký kraj sám vyráběl marihuanu a část produkce prodával a Mirek Faul sám pěstoval konopí, ze kterého vyráběl konopné masti a další produkty.

Jurnému hrozilo až 12 let a zbylým dvěma maximálně deset let vězení.

Autoři | Foto Tomáš Vodička

Štítky soud, Hradec Králové, marihuana, rozsudek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.