St 12. 8. 2026Klára
Hokej

Hokejisté Mountfieldu si vybrali v Třinci pořádnou smůlu!

Oondrejnovotny1 minuta čtení29. 9. 2019, 20:04
Mountfieldu skončila vítězná série.
Mountfieldu skončila vítězná série. · Foto: mountfieldhk.cz

Hokejová Tipsport Extraliga zavedla ve svém šestém kole hradecké hokejisty do třinecké WERK Aréna. Zde se však Východočechům vůbec nedařilo. Ve statistice střelecké produktivity totiž byl jasně lepší Hradec, několikrát však jen nastřelil brankovou konstrukci Třince, kterému se naopak směrem dopředu zadařilo. Mountfieldu tak po porážce 0:4 končí vítězná série.

Hradečtí sice do utkání nevstoupili vůbec dobře, protože už v první minutě musel při své extraligové premiéře v brance Východočechů Štěpán Lukeš lovit puk z branky. Mountfield se pak dokázal dostat do hry a vpředu být hodně aktivní, kýžená vyrovnávající branka ale nepřišla, a tak znovu úřadoval Třinec. V desáté minutě ho poslal do vedení 2:0 Adamský a hostům se tak bodový zisk vzdálil o ještě více. 

Střelecky první periodu vyhrál Hradec 10:4, druhou dokonce 14:4! Jenomže mu to nebylo vůbec nic platné, jelikož i v prostřední části skórovali pouze domácí. V 26. minutě se prosadil Nestrašil a nově příchozího hradeckého gólmana Marka Mazance pak ještě překonal Gernát. 

Obrovský paradox ve statistikách pak Mountfield vylepšil ještě ve třetí třetině, protože po ni bylo konečné číslo ve střelecké produktivitě 36:13 pro Východočechy. Konečné skóre ale svítilo pro hosty nelichotivé, Třinec se totiž radoval z jasné výhry 4:0, která tak přerušila čtyř zápasovou hradeckou šňůru vítězství.  

HC Oceláři Třinec vs. Mountfield HK 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Stránský (Roth, Gernát), 10. Adamský (Chmielewski, Polanský), 26. Nestrašil (Roth), 30. Gernát (M. Kovařčík). 

 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Lvíčata míří do Hradce. Proti Bulharsku budou hájit druhé místo v kvalifikaciFotbal

Lvíčata míří do Hradce. Proti Bulharsku budou hájit druhé místo v kvalifikaci

Česká reprezentace do 21 let má před sebou klíčovou fázi kvalifikace na mistrovství Evropy. Během jediného reprezentačního srazu odehraje hned tři soutěžní zápasy. Nejprve se v pátek 25. září představí v Baku proti domácímu Ázerbájdžánu, o pět dní později pak přivítá Bulharsko ve FINEP Areně v Hradci Králové. Kvalifikaci uzavře 6. října na půdě Portugalska.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook