Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

Řidič Petr najezdil za 25 let milion a čtvrt kilometrů bez nehody. Dopravní podnik ocenil své řidiče

RRedakce1 minuta čtení20. 4. 2021, 15:30
Řidič Petr najezdil za 25 let milion a čtvrt kilometrů bez nehody. Dopravní podnik ocenil své řidiče
Řidič Petr najezdil za 25 let milion a čtvrt kilometrů bez nehody. Dopravní podnik ocenil své řidiče · Foto: DPM HK

Dopravní podnik města Hradce Králové ocenil v rámci projektu Jízda bez nehod pětici řidičů, kteří dohromady za několik desítek let najezdili přes čtyři miliony kilometrů. Rekordmanem je Petr Husák, který za 25 let ujel 1 250 000 kilometrů.

„V této tradiční soutěži oceňuje dopravní podnik své dlouholeté zaměstnance, kteří nejen dosáhli úžasného kilometrového milníku, ale především nespočet dnů a služeb odváděli skvělou práci, za kterou je určitě třeba jim poděkovat. Často se museli potýkat se složitými situacemi na silnicích a je třeba si říct, že za takovým číslem není jen štěstí, ale také výborná znalost pravidel silničního provozu,“ říká náměstek primátora pro správu městských organizací Pavel Marek (ANO). Řidiči spolu s památečním oceněním získali také jednorázovou finanční odměnu.

„S těmito řidiči se veřejnost i nadále běžně setkává v našich moderních autobusech, elektrobusech a trolejbusech. Jsme skutečně hrdí na to, že máme ve svém kolektivu tak kvalitní řidiče, na které se naši cestující i ostatní účastníci silničního provozu mohou plně spolehnout. Pevně doufáme, že získaná ocenění budou trvale motivovat k příkladně bezpečné a ohleduplné jízdě i další řidiče,“ dodává ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové Zděnek Abraham.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hradecký výrobce pian a klavírů Petrof mění strategii, reaguje na útlumZprávy

Hradecký výrobce pian a klavírů Petrof mění strategii, reaguje na útlum

Společnost Petrof Hradec Králové, která je předním evropským výrobcem pian a klavírů, mění strategii, reaguje na útlum trhu. V posledních dvou letech jí propadly tržby a zisky se proměnily v narůstající ztráty.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook