St 12. 8. 2026Klára
Doprava

Viník předloňské tragické nehody u Špindlerova Mlýna se odvolal

Kateřina Malá2 minuty čtení26. 1. 2021, 10:05
Fotografie z místa nehody u Špindlerova Mlýna
Fotografie z místa nehody u Špindlerova Mlýna · Foto: Hasiči Špindlerův Mlýn

Řidič, který způsobil v září roku 2019 nehodu u Špindlerova Mlýna, při níž zemřel zástupce ředitele Vojenského zpravodajství, brigádní generál Milan Jakubů, se odvolal proti tříletému trestu vězení a náhradě škody.

V prosinci loňského roku potrestal Okresní soud v Trutnově Vojtěcha Chauru tříletým vězením. Podle České televize se Chaura odvolal k hradeckému krajskému soudu.

Chaura řídil Ford Mustang, se kterým vjel v zatáčce do protisměru a se střetl se Škodou Rapid. Tu řídil Milan Jakubů, který svým zraněním na místě podlehl. Jeho manželka byla těžce zraněna. Chaura vezl v autě dvanáctileté dítě, oba skončili v nemocnici s lehčím zraněním.

Viník nehody se řítil téměř sto šedesáti kilometrovou rychlostí

Podle znaleckého posudku z odvětví silniční dopravy Chaura v daném úseku výrazně překročil nejvyšší povolenou rychlost, a také překročil nejvyšší možnou rychlost pro bezpečné projetí pravotočivé zatáčky. Před nehodou měl na tachometru až 158 km/hod.

Podle Chaurova advokáta Davida Krofty bylo odvolání podáno proti výroku o trestu a náhradě škody. „Klient má za to, že trestní soud nedostatečně zhodnotil jeho osobní poměry. Zejména okolnost, že má ve výlučné péči malého syna předškolního věku. S ohledem na tuto skutečnost by měl soud uložit jiný než nepodmíněný trest," řekl advokát. Vinu na nehodě Chaura podle Krofty nezpochybňuje.

Odvolání proti výroku o náhradě škody byl podle Chaurova advokáta požadavek pojišťovny. Ta trvala na podání odvolání proti další přiznané nemajetkové újmě. Jinak by se vyhnula plnění, na které Chaura podle Krofty nemá peníze.  Poškození musejí dostat peníze od pojišťovny. 

Chaura má zákaz řízení na deset let

Chaura nesmí deset let řídit motorová auta. Je to nejdelší možná doba. Trutnovský soud ji Chaurovi udělil kromě trestu vězení. Pozůstalým a dalším poškozeným má zaplatit více jak jeden a čtvrt milionu korun, rozhodl soud. Se zbytkem nároku ve výši téměř jeden milion korun soud žadatele odkázal do občanskoprávního řízení.

Přesně rok od nehody bylo zahájeno soudní líčení. Chaura přiznal za nehodu vinu. Byl obžalován a odsouzen pro trestné činy usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Za mříže měl jít až na osm let. U soudu litoval a poškozené rodině se omluvil. „Jsem připraven nést trest," řekl před soudem.

V den, kdy došlo k tragické nehodě se Chaura účastnil akce setkání majitelů aut Ford Mustang. Speciálně upravený Mustang měl půjčený.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

19

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
PN
Pavel Novák26. 1. 2021, 19:54
Nechtěl by ještě omluvu od pozůstalých?
TM
Tomáš Mika26. 1. 2021, 18:24
Že ho hanba nefackuje. A má tu drzost odvolat se? Boží mlýny melou.
MV
Martin Vašek26. 1. 2021, 18:24
Chaura dělal haura a teď si cvrnká do trenek.
RR
Rudolf Rudolf26. 1. 2021, 18:06
Nevím, jestli ten úsek znáte, ale tam je i 90 celkem dost. Toho hajzlíka bych zavřel, až by zčernal! S pojišťovnou to nebude tak horké, regres zcela jistě dostane (žádné pojišťovně se nechce platit a pokud viník poruší flagrantně a vědomě své povinnosti, pojišťovna sice zaplatí, ale část nebo celou škodu pak vymáhá na viníkovi). Ano, jsme lidi a děláme chyby, ale tohle bylo jen bezuzdné machrování a riskování, bohužel to odnesl nevinný! To odvolání je za mě slušná drzost, měl by sklonit hlavu a držet pysk!
Mira Štefka26. 1. 2021, 17:03
Lidi jezdí jako dobytek. Sám nevím, kdy jsem jel na dálnici 155.....opravdu. A machýrek si jede s detmi v horském úseku přes 150
RM
Radek Mrázek26. 1. 2021, 16:37
Nicméně, pokud další soud prohraje, měl by dostat 2x tolik !
RM
Radek Mrázek26. 1. 2021, 16:36
To odvolání z jeho pozice chápu !
MJ
Michal Jazvinský26. 1. 2021, 15:25
Bohužel věřte tomu že dokud nevyužije všehna práva tak pojišťovna to nezaplatí. Takže otázka jestli nebyl dotlačen k tomu. Za 3 roky by asi bude rád když mu takhle hrozí ještě přísnější trest.
MJ
Michal Jazvinský26. 1. 2021, 15:21
Jiří Linha neobhajuji nehodu, za to ať jde sedět až zčerná. Bohužel mám zkušenost s pojišťovnami a věřím tomu že mu řekli že nezaplatí dokud nevyužije všechny prostředky. Vím z vlastní zkušenosti když nám vyhořel sklep, způsobil soused. My jsem se s pánem dohodli, o uhrazení škody. Pojišťovna s tím nesouhlasila a došlo to až k soudu na žádost pojišťovny. (byli jsem dotlačeny pojišťovnou.)
HJ
Hanny Jirak26. 1. 2021, 15:20
kamarád zabil na náledí ve městě s Žukem malou holku. byl rád, že po všech zárukách zaměstnavate, odborů a ksč dostal jen 8 let. odseděl si to celé
Č
Čtenář26. 1. 2021, 14:39
Jo je celkem fajn, že se může schovat za pojišťovnu. Život to sice nevrátí, ale když se někdo chová jako dobytek, tak by měl platit odpovídajícím způsobem. A diskutující moc neřeší odvolání. Tak kdo je pitomec?
MJ
Michal Jazvinský26. 1. 2021, 13:31
Je vidět že ani jeden z Vás ten článek nečetl v článku se jasně píše že ten požadavek dala pojišťovna. tak se pitomci laskavě uklidněte.
PK
Petr Kobik26. 1. 2021, 13:13
Jsi dělají srandu !!!Doufam že se to nestane nikomu blízkému ale stát se to tak ten člověk se nedožije soudu a šel bych místo nej na 20 let já!!!!!
PK
Pavel Kozelský26. 1. 2021, 12:32
Tak doufám, že soud zváží, že jednoho člověka zabil, jednoho těžce zranil a dva lehce. Ten člověk byl také něčí syn, táta, děda. A zákaz řízení na doživotí. Takové chování patří jen a pouze na uzavřený okruh. To není jen tak něco, to je selhání jako automobilový závodník.
MJ
Miloš Janko26. 1. 2021, 12:18
Zabils,máš tu drzost odvolat se,dostaneš 3x tolik.Takovýmhle id....m za volantem bych sebral papíry doživotně.
EH
Eva Hanzlíková26. 1. 2021, 11:32
Darebák. Tak mírný trest a on má ještě odvahu se odvolat? Měl dostat nejmín 10 let a nejmíň 5 mil. náhrady..
Petr Šíp26. 1. 2021, 11:07
ZKURVENEC.............
Petr Šíp26. 1. 2021, 11:06
Ten zasranej zmrd má ještě drzost vůbec otevřít hubu a odvolat se?!?! Tou ž si asi dělá piču???
MV
Martin Vašek26. 1. 2021, 10:28
Já su neviné.Tak mu přidáme 10x tolik=30 let.Ať ví,že lhát se nemá.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Lvíčata míří do Hradce. Proti Bulharsku budou hájit druhé místo v kvalifikaciFotbal

Lvíčata míří do Hradce. Proti Bulharsku budou hájit druhé místo v kvalifikaci

Česká reprezentace do 21 let má před sebou klíčovou fázi kvalifikace na mistrovství Evropy. Během jediného reprezentačního srazu odehraje hned tři soutěžní zápasy. Nejprve se v pátek 25. září představí v Baku proti domácímu Ázerbájdžánu, o pět dní později pak přivítá Bulharsko ve FINEP Areně v Hradci Králové. Kvalifikaci uzavře 6. října na půdě Portugalska.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook