Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

Tři promile v dechu a v autě malé dítě. Policie řeší nehodu na Jičínsku

Markéta Hamerníková1 minuta čtení25. 10. 2021, 13:30
Tři promile v dechu a v autě malé dítě. Policie řeší nehodu na Jičínsku
Tři promile v dechu a v autě malé dítě. Policie řeší nehodu na Jičínsku · Foto: Policie ČR

Policie vyšetřuje nehodu, ke které došlo v sobotu v Nové Pace. Dvaačtyřicetiletý řidič tu narazil do plotu rodinného domu. Policisté mu následně naměřili 2,7 promile alkoholu v dechu. Muž přitom v autě vezl malé dítě.

Nehoda auta značky Nissan se stala v sobotu krátce po poledni v Nové Pace na Jičínsku. „Dvaačtyřicetiletý řidič nejdříve při odbočování vpravo nerespektoval dopravní značení, a to přikázaný směr jízdy vlevo, následně se zřejmě nevěnoval řízení a narazil do oplocení rodinného domu, který tímto poškodil,“ popsala policejní mluvčí Eliška Majerová.

Policisté poté u řidiče provedli dechovou zkoušku, její výsledek muže zákona dost překvapil. „Přístroj jednak policistům ukázal hodnotu 2,68 promile, a navíc na zadním sedadle sedělo v autosedačce malé dítě. Při této dopravní nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn,“ dodává mluvčí.

Muž teď čelí obvinění za ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až tři roky ve vězení. Okolnosti případu policisté dále prověřují.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Skútr měl muž koupit za tisícovku. Ve skutečnosti byl kradený z chalupyKrimi

Skútr měl muž koupit za tisícovku. Ve skutečnosti byl kradený z chalupy

Příběh o koupi skútru za tisíc korun od neznámého muže policistům nejprve připadal neuvěřitelný. Nakonec se ukázalo, že 38letý muž má mít na svědomí nejen krádež skútru, ale také vloupání do několika objektů. Rychnovští kriminalisté ho v neděli 9. srpna obvinili z krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného užívání cizí věci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook